Rodzina wolna od przemocy. Szkolenie

Rodzina wolna od przemocy. Szkolenie
Oceń ten artykuł

W dniach 8-10 października przeprowadziliśmy w Tucholi drugą edycję szkolenia pt. Rodzina wolna od przemocy – praktyczne szkolenie dla osób tworzących system przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkolenie zrealizowane zostało dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

3 intensywne dni, 3 trenerów, 3 grupy uczestników – przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych. Wśród szkolących się byli pracownicy socjalni, pracownicy szkół, ośrodków interwencji kryzysowej, kuratorzy sądowi.

 

Tuchola 8-10 października 2018 r. Szkolenie dla członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych.

 

Tym razem przedstawiciele służb zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie spotkali się w Tucholi, a zróżnicowane zarówno pod względem treści, jak i formy zajęcia (łącznie 24 godziny dydaktyczne) prowadziły:

  • Lidia Makarska (radca prawny, konsultantka Kujawsko-pomorskiej Niebieskiej Linii),
  • Ewa Bachanek-Znamierowska (specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany superwizor z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie),
  • Katarzyna Hałuszczak (specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy, mediator).

W szkoleniu brali udział przedstawiciele gminnych zespołów interdyscyplinarnych z gmin: Osie, Kamień Krajeński, Kęsowo, Dragacz i M. Toruń. Wśród uczestników byli także pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia z Tucholi, kuratorzy sądowi z SR w Bydgoszczy i SR w Świeciu.

 

Tuchola 8-10 października 2018 r. Szkolenie dla członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych.

 

Szkolenie, którego program został przygotowany zgodnie z „Wytycznymi do prowadzenia szkoleń w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie na lata 2018-2019”, otrzymało bardzo wysokie oceny uczestników.

Serdeczne podziękowania dla wspaniałych trenerów – p. Ewy Bachanek-Znamierowskiej oraz p.Katarzyny Hałuszczak a także dla wszystkich uczestników – wyjątkowo aktywnych i zaangażowanych w zajęcia.

 

r. pr. Lidia Makarska

Polecane artykuły