Szkolenie dla zespołów interdyscyplinarnych

Szkolenie dla zespołów interdyscyplinarnych
Oceń ten artykuł

Z przyjemnością informujemy o przeprowadzeniu szkolenia dla członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Przy Urzędzie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia – Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, której jednym z zadań jest organizowanie szkoleń dla osób tworzących system przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

Członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie spotkali się w Brodnicy.

W tym położonym w północno-wschodniej części województwa mieście, przez trzy dni (25-27.X.2017 r.) szkolili się przedstawiciele 12 zespołów interdyscyplinarnych z gmin: Bartniczka, Brodnica, Golub-Dobrzyń, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Książki, Osiek, Skrwilno, Świedziebnia oraz Zbiczno.

W szkoleniu uczestniczyło 40 osób. Byli to przede wszystkim  pracownicy ośrodków pomocy społecznej, przedstawiciele oświaty, policjanci, członkowie Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, reprezentanci służby zdrowia oraz osoby działające w organizacjach pozarządowych.

 

Przemoc w rodzinie. Szkolenia prawne
Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia – Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Fot. Jacek Piotrowski

 

 

Zajęcia, w przeważającej części praktyczne, odbywały się równolegle w trzech grupach prowadzonych przez panie:

  • Lidię Makarską (radca prawny),
  • Elżbietę Kuleszko (psycholog),
  • Katarzynę Łęgowską (psycholog, certyfikowany superwizor z zakresy przeciwdziałania przemocy w rodzinie).

 

Należy zaznaczyć, że wszystkie wymienione wyżej specjalistki są praktykami; na co dzień są konsultantkami Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii.

 

Serdecznie zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze szkolenia. Ta dostępna jest na stronie Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii – Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (przejdź do fotorelacji ze szkolenia).

 

Autor: r. pr. Lidia Makarska

Polecane artykuły