
Nasza Kancelaria zaprasza pracowników sektora publicznego, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców do udziału w szeregu ciekawych szkoleń. Naszym priorytetem jest rozwijanie kompetencji prawnych uczestników poprzez dogłębne eksplorowanie wybranych obszarów prawa oraz rozwijanie praktycznych zdolności niezbędnych w ich codziennej pracy. Prowadzimy szkolenia na najwyższym poziomie, zarówno pod względem merytorycznym, jak i metodycznym, dostosowując metodologię do potrzeb i oczekiwań uczestników. Oferujemy zarówno szkolenia otwarte, jak również szkolenia zamknięte, skrojone na miarę potrzeb zamawiającego.
Każde szkolenie poprzedzamy szczegółową analizą zapotrzebowania, by maksymalnie dostosować program do realiów i oczekiwań naszych Klientów. Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez telefon, e-mail lub za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie internetowej, aby dowiedzieć się więcej o ofercie szkoleniowej i możliwościach współpracy. Nasze działania edukacyjne mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale także inspirowanie do poszukiwania nowych, efektywnych rozwiązań prawnych, co przekłada się na zwiększenie efektywności działania w ramach administracji publicznej, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw.
Oferujemy szkolenia prawne o następującej tematyce:
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY DOMOWEJ
- Przeciwdziałanie przemocy domowej
- Procedura Niebieskie Karty w praktyce
- Przemoc domowa - wybrane aspekty prawa karnego
- Przemoc domowa - wybrane aspekty prawa rodzinnego
- Zapewnienie dziecku ochrony w myśl art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej
- Standardy ochrony małoletnich
- Lex Kamilek
- Dziecko w procedurze Niebieskiej Karty i w postępowaniu karnym (jako świadek i pokrzywdzony)
- Mediacje w sprawach z artykułu 207 Kodeksu karnego
Adresatami szkoleń są przede wszystkim członkowie zespołów interdyscyplinarnych, grup diagnostyczno-pomocowych, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, oświaty, ochrony zdrowia, kuratorzy sądowi, policjanci. Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w niezbędne umiejętności przy stosowaniu procedur wynikających z przepisów o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Szkolenie służy zwiększeniu efektywności działań podejmowanych w związku z problemem przemocy domowej, usprawnieniu systemu przepływu informacji, zwiększeniu umiejętności i kompetencji zawodowych osób zaangażowanych w lokalny system przeciwdziałania przemocy. Na szkoleniu poruszane są kwestie praktyczne, które na co dzień sprawiają członkom zespołów interdyscyplinarnych i grup diagnostyczno-pomocowych największe problemy. Szkolenie prowadzone jest przez praktyków. Radca prawny Lidia Makarska przez niemal dekadę była konsultantem prawnym w ramach Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii - Pogotowia dla Osób Doznających Przemocy Domowej. Posiada także bogate doświadczenie sądowe. Podczas szkoleń dzieli się najciekawszymi przypadkami ze swojej praktyki.
KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO
- Kodeks postępowania administracyjnego w codziennej praktyce jednostek samorządu terytorialnego
- KPA w praktyce ośrodków pomocy społecznej
- KPA w postępowaniach o zwrot środków unijnych
- Prawne aspekty dostępu do informacji publicznej - problemy interpretacyjne i orzecznictwo
- Mediacje w KPA
Szkolenie jest skierowane w szczególności do praktyków, tj. pracowników organów administracji publicznej (zarówno rządowej, jak i samorządowej), którzy stosują na co dzień przepisy KPA, prowadzą postępowania administracyjne, prowadzą czynności z zakresu egzekucji administracyjnej, odpowiadają za udostępnianie informacji publicznych.
FUNDUSZE UNIJNE
- Zamówienia publiczne i zasada konkurencyjności w projektach unijnych
- KPA w postępowaniach o zwrot środków unijnych
- Postępowanie dowodowe na gruncie KPA w odniesieniu do projektów europejskiego funduszu społecznego
Radca prawny Lidia Makarska przez kilka lat pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, w Departamencie Wdrażania EFS. Aktualnie pracuje - jako radca prawny - w jednej z jednostek organizacyjnych Urzędu, w komórce zajmującej się prowadzeniem postępowań administracyjnych toczących się z udziałem beneficjentów funduszy unijnych. Lidia Makarska posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych, wydawania decyzji administracyjnych w przedmiocie zwrotu środków wykorzystanych niezgodnie z prawem lub wytycznymi oraz w dochodzeniu zwrotu tychże środków w drodze egzekucji administracyjnej. Lidia Makarska reprezentuje także beneficjentów funduszu unijnych w postępowaniach zwrotowych.
PRAWO PRACY
- Prawo pracy - najważniejsze zagadnienia
- Stosunek pracy. Prawa i obowiązki stron stosunku pracy
- Mobbing i dyskryminacja
- Ustawa o ochronie sygnalistów
Oferta szkolenia kierowana jest do pracowników działów kadr, pracodawców i innych osób, które w swojej pracy zawodowej stosują prawo pracy i pragną wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę. Podczas szkolenia jego uczestnicy poznają obowiązki oraz prawa pracownika, zapoznają się z przepisami na temat urlopów, czasu pracy, zawierania oraz rozwiązywania umów o pracę. Udział w szkoleniu pozwoli uczestnikom zapoznać się z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi dotyczącymi prawa pracy, swobodnie stosować przepisy w praktyce.
PRAWNE ASPEKTY DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
- Jak założyć własnej firmę - ABC przedsiębiorczości
- Wybór formy organizacyjno-prawnej prowadzenia działalności gospodarczej
- Rejestracja działalności gospodarczej
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które planują rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z formami prowadzenia działalności gospodarczej, procedurą rejestracji firmy, zasadami prowadzenia rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, kwestiami podatkowymi. Zdobyta wiedza ułatwi uczestnikom postępowania wybór najkorzystniejszej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie opracowywania biznesplanu. Omówione zostaną - krok po kroku - etapy rejestrowania firmy wraz z wypełnieniem niezbędnych formularzy.